Stowarzyszenie Edukacyjne Fregata

to organizacja społeczna, której celem jest wspieranie rozwoju działalności kulturalnej, oświatowej i naukowej, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska dzieci i młodzieży, w oparciu o tradycyjne wartości kultury polskiej, chrześcijańskiej i europejskiej.

Stowarzyszenie powstało, aby integrować i koordynować działania rodziców, nauczycieli i dzieci na drodze do osiągnięcia przez każde dziecko pełnego i zrównoważonego rozwoju intelektualnego, kulturalnego oraz duchowego. Od 2009 r. realizuje Projekt Edukacyjny FREGATA w oparciu o cztery placówki edukacyjne: dwa Przedszkola – w Oliwie i na Ujeścisku w Gdańsku oraz Szkołę Podstawową dla Chłopców i Szkołę Podstawową dla Dziewcząt. Najważniejszym celem każdej placówki prowadzonej przez Stowarzyszenie jest wszechstronna edukacja i wychowanie każdego ucznia.

Polecamy:

Akademia Familijna

Akademia Familijna to swoiste „przedszkole” dla Projektu. Wielu z nas swoją przygodę z Fregatą zaczynało właśnie od tych warsztatów. Spotkania w gronie osób zaangażowanych w wychowanie dzieci są najlepszą formą promocji wśród niezdecydowanych. Są źródłem niewyczerpalnej wiedzy na temat wychowania naszych pociech, współpracy w tym trudnym zadaniu pomiędzy małżonkami i najlepszą okazją do zacieśniania więzów rodzinnych.

 

„...marzcie, a rzeczywistość przerośnie Wasze marzenia...”


Projekt Edukacyjny FREGATA

jest jedną z najważniejszych inicjatyw Stowarzyszenia Edukacyjnego Fregata, skierowaną do całych rodzin. Stowarzyszenie prowadzi obecnie Przedszkole Niepubliczne „Fregata” w Oliwie, Przedszkole Niepubliczne „Fregata Ujeścisko”, Niepubliczną Szkołę Podstawową dla Dziewcząt „Fregata” oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową dla Chłopców „Fregata”. Do przedszkoli i obu szkół uczęszcza ponad 350 dzieci z ponad 200 rodzin uczestniczących w projekcie (rok szkolny 2022/23).

 

Przedszkole FREGATA OLIWA zostało powołane w czerwcu 2009 r. z inicjatywy rodziców, którzy ukończyli kurs Akademii Familijnej. Przedszkole jest przedłużeniem domu i ważnym miejscem kształtowania osobowości młodego człowieka. Jego program wychowawczy zakłada kształtowanie dobrych nawyków takich jak np. szacunek do innych, męstwo, wytrwałość, radość i porządek.

 

Przedszkole FREGATA UJEŚCISKO zostało uruchomione w 2019r. Przedszkole mieści się na południu Gdańska. Ściśle współpracujemy w nim z Domem Opieki Serenus. Realizujemy program znany i sprawdzony w Przedszkolu w Oliwie. Po dwóch latach działalności do Przedszkola uczęszcza ponad 50 dzieci (rok szkolny 2021/22).

 

Szkoła Podstawowa dla Chłopców FREGATA została utworzona w 2010 r. Rodzicom, którzy powołali do życia szkołę, zależy na całościowym i zrównoważonym rozwoju dzieci obejmującym całego człowieka – jego ciało, umysł, wolę i uczucia. Realizacji tego założenia sprzyja kształcenie w klasach niekoedukacyjnych, oparte na uznanych wartościach i metodach dostosowanych do specyficznych potrzeb i preferencji chłopców – ruchu, przygodzie i pracy nad charakterem.

 

Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt FREGATA została utworzona w 2011 r. We „Fregacie” w codziennej pracy wychowawczo-dydaktycznej z uczennicami szczególną uwagę zwraca się na wykorzystanie ich potencjału do pracy nad sobą. Dba się również o rozwój odwagi i entuzjazmu dziewcząt do zdobywania wiedzy. Współpracując z rodzicami, tworzymy przyjazne warunki umożliwiające dziewczętom wszechstronny rozwój tak, aby w przyszłości stały się dojrzałymi kobietami, odpowiedzialnymi za swoje życie i mającymi wpływ na swoje środowisko.

Logo

Wesprzyj nas!

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie jest organizacją typu non-profit i od 20 marca 2008 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i rozwój projektu przekaż podatek 1%:

82 1020 1811 0000 0002 0295 5656

KRS 0000083116

 

FREGATA – WIĘCEJ NIŻ EDUKACJA!

Organizacja Pożytku Publicznego

KULTURA

Orszak Trzech Króli w Gdańsku

Stowarzyszenie Edukacyjne Fregata jest współorganizatorem Orszaku Trzech Króli w Gdańsku.

Czym jest Orszak Trzech Króli?

Bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych jest Orszak Trzech Króli. Jednocześnie przenosi on wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność – po to, by ta najważniejsza historia w dziejach świata mogła być opowiadana wciąż na nowo. Dlatego w Orszaku wątki tradycyjne łączą się z najbardziej aktualnymi, by pokazać, że zdarzenia sprzed 2 000 lat wciąż mają znaczenie dla współczesnego człowieka. Orszak prowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Podążają na wierzchowcach, w bogatych szatach i nakryciach głowy. Ich świtę stanowią setki dzieci ubranych w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Towarzyszą im żywe zwierzęta. Wraz z nimi idą mieszkańcy miasta – w kolorowych koronach na głowie, śpiewający kolędy. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Orszak przypominać ma o bogatej, polskiej tradycji jasełkowej i zachęcać przede wszystkim do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Trzech Króli. Nawiązuje do wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów kolędników głoszących dobrą i radosną nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus.

Logo

ZARZĄD

Stowarzyszenia Edukacyjnego Fregata

Anna Łojek, Prezes Zarządu
Grzegorz Wszelaczyński, Wiceprezes Zarządu
Aleksandra Banach-Szczyrba, Członek Zarządu
Arkadiusz Kieda, Członek Zarządu

Stowarzyszenie Edukacyjne Fregata


ul. Cystersów 13
80-330 Gdańsk Oliwa
sekretarz@fregata.edu.pl
NIP: 584-246-83-15
REGON: 192737272
KRS: 0000083116

Copyright © Stowarzyszenie Edukacyjne Fregata. All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja alfa-pro.pl

1 % dla Fregaty